ŠKOLA V POHYBU zavítala už do více než 140 základních a mateřských škol!

43655171-2177027865887006-8099355881193340928-n

Fotbalová asociace realizuje v rámci tohoto projektu návštěvy trenérů mládeže, kteří mohou inspirovat učitele tělesné výchovy novými prvky se zaměřením na všeobecnou pohybovou průpravu a organizací hodin tělesné výchovy.

,,Tuto nabídku školám a školkám dáváme, protože bychom rádi ve spolupráci s učiteli zvýšili úroveň pohybových dovedností dětí tak, aby už u malých dětí byla získávána láska a vztah k pohybu a sportu. Nejedná se pouze o fotbalový projekt, vše je zaměřeno na všeobecnou pohybovou průpravu, a to především hravou a zábavnou formou, při které jsou děti v neustálém aktivním zapojení bez čekání a prostojů. Návštěvy realizují naši Grassroots trenéři mládeže, kteří mají s prací s dětmi mnohaleté zkušenosti a mohou tak učitelům poskytnout nové nápady, inspiraci, ale třeba i pohled na sportování dětí,” přiblížil záměr projektu Michal Blažej z Grassroots úseku FAČR.

Návštěvy trenérů mládeže mají ze strany škol skvělé zpětné vazby, a to jak na samotný průběh hodin, který je často pro učitele velkou inspirací do další práce, ale i namaterální vybavení, které do vyčerpání zásob  FAČR v rámci návštěv školám bezplatně poskytuje. ,,Děkujeme za velmi příjemný den, dárky jsou úžasné, míče pro radost, branky super, už odpoledne vládl na nádvoří fotbal, moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci,” napsala například ředitelka ZŠ a MŠ v Klatovech. ,,Jsem moc ráda za ukázky, které jsem viděla, děti takto tělocvik baví a mně také. Kolegyním jsem předala i letáčky s další inspirací, moc Vám děkujeme také za sportovní pomůcky,” napsala jedna z učitelek ZŠ Budyně.

Spokojené děti, ale i učitelé byli i na ZŠ Curie na Praze 1. ,,Moc děkujeme za bezvadné provedení ukázkových hodin s našimi dětmi. Poděkování patří trenérům za skvěle odvedenou práci, bylo to podmětné a využitelné pro naše paní učitelky. Předanou inspiraci a sportovní materiál určitě využijeme v našich hodinách TV,” zhodnotil návštěvu jeden z učitelů této školy.

Skvělý ohlas měli trenéři FAČR i ze základní a mateřské školy Brná v Ústí nad Labem. ,,Vaší činností u nás byli učitelé i děti nadšeni. Někteří učitelé už začali zkoušet některé prvky, které u vás viděli, ve svých hodinách TV. Děti se na hodinu moc těšily a také se jim hodina pod Vaším vedením líbila. Jednohlasně jsme říkali, že takových akcí do škol je potřeba čím více, tím lépe. V dnešní době zažíváme samé projekty, někdy už si říkáme, kdy máme učit? To pro případ Vaší aktivity neplatí, tady je přínos jednoznačný, a to především pro učitele, kteří by mohli získat jiné metody výuky TV, budou- li chtít.”

Návštěvu školy některým z trenérů FAČR je možné si objednat na webu projektu Můj první gól v sekci Škola v pohybu, k dispozici jsou zde i metodické materiály ke stažení.